Zoeken:
Inloggen
Nieuws

  • Home
  • Onze school
    • Grondslag en doelstelling
    • Onze identiteit in de praktijk
    • Toelatingsbeleid
    • Kwaliteitszorg
    • Leerlingbegeleiding
    • Organisatiestructuur
    • Samenwerking
    • Onze school in cijfers
    • Verantwoording
  • Betrokkenheid ouders
  • Ons onderwijs
    • Naar de brugklas
    • Rebound
    • Streams
    • vmbo
    • havo
    • vwo
    • Praktijkonderwijs
  • Medezeggenschapsraad
    • Medezeggenschapsraad
  • Vervoer
  • Publicaties
  • Werken bij het Calvijn College
    • Vacatures
    • Solliciteren
    • CAO
    • De opleidingsschool
  • Vakantierooster 2010-2011
  • Agenda
  • Nieuws
  • Contact
Laatste nieuws
7-7-2010  Leerlingen Calvijn College dichten over alcohol
7-7-2010  Peter Molenaar: docent met ervaring
28-6-2010  Geslaagde race met zonneboten
2-7-2010  De kunst van een gedicht
17-6-2010  Krabbendijke even vrij van zwerfafval
7-6-2010  DV 14 juni Kennismakingsavond nieuwe leerlingen locatie Appelstraat
31-5-2010  Publieksjaarverslag 2009 is verschenen
21-5-2010  Mirjam maakt examen in quarantaine
17-5-2010  Zeeuwse scholieren tevredener over busvervoer
22-4-2010  Natuurkunderoadshow voor Calvijn College
Nieuws
actueel nieuws | archief | zoeken

Team met Calvijn College landelijk winnaar Skills Talents!


Zaterdag 6 maart streden de Zeeland Sharks, bestaande uit Calvijn College Krabbendijke, locaties Appelstraat plus Kerkpolder en Edudelta College, voor de grote prijs in de landelijke Skills Talents-wedstrijd voor het VMBO. Gevolg: met de eerste prijs naar huis!

 




Daarnaast streden de leerlingen voor de vakprijzen. Hiervoor gingen de leerlingen van Elektrotechniek (Appelstraat ME) met de tweede prijs en Handel en Administratie (Appelstraat HA) met de eerste prijs naar huis!

VANUIT PERSBERICHT SKILLS TALENTS - www.skills-talents.nl

Na een strijd die drie dagen duurde, zijn de Zeeland Sharks de winnaars van Skills Talents 2010. De tweede plek was voor de Utrecht Eagles. De finale van de teamvakwedstrijden voor vmbo’ers vond op zaterdag 6 maart plaats op het drukbezochte beroepenevenement Skills Masters in Ahoy Rotterdam.

Vmbo-leraar Martin van de Zande van het Calvijn College. ‘De school deed voor de eerste keer mee met de discipline Bouw. En dan meteen al winnen, dat is een droom. De leerlingen hebben heel hard gewerkt, en dit is echt een ontlading. Wat we hieraan overhouden is een geweldige dosis ervaring en zelfvertrouwen.’ Naast het Calvijn College behoort ook het Edudelta College uit Goes tot het winnende team Zeeland Sharks.

13 regioteams deden mee aan de finales. Deze teams werden gevormd door vakteams uit negen disciplines: Bouw, Elektrotechniek, ICT, Handel & Administratie, Groen, Horeca, Zorg & Welzijn, Theoretische leerweg en Grafimedia.

In verschillende regio’s zijn de afgelopen maanden voorrondes gehouden, waar leerlingen streden voor een plek in één van de 13 regioteams. 82 vmbo-scholen deden hier aan mee. Naast de strijd tussen de regio’s, streden ook de vakteams van dezelfde discipline tegen elkaar.
Skills Talents zijn dé teamvakwedstrijden voor laatstejaars vmbo’ers in vakmanschap. Deelnemende vmbo-leerlingen krijgen tijdens de wedstrijden de kans om hun talenten te laten zien. De wedstrijden worden georganiseerd door Skills Netherlands in samenwerking met mbo-instellingen.

INFO OVER ZEELAND SHARKS PLUS REACTIES OP 1E PRIJS

Zeeland Sharks
Onderdelen Zeeland Sharks: Bouw en Zorg & Welzijn (Calvijn College Krabbendijke Kerkpolder), Electro en Handel & Administratie (Calvijn College Krabbendijke Appelstraat) en Groen (Edudelta College Goes). De leerlingen kregen op het evenement een onverwachte opdracht plus de benodigdheden. 

Uitslagen
Finale regioteams: Zeeland Sharks op nr. 1
Finale vakteams: Electro: Zeeland Sharks op nr. 2 , Handel & Administratie: Zeeland Sharks op nr. 1, Zorg & Welzijn: Zeeland Sharks op nr. 3

Reacties
Docent Albert-Jan den Butter (Calvijn College Appelstraat) over de toekenning van de eerste prijs:
‘Dit is een beloning voor heel hard werken. Ze hebben geweldig hun best gedaan. De organisatie hier weet het beste uit de leerlingen te halen door middel van hele goede opdrachten. Hieruit blijkt dat we een hele goede vmbo-school zijn. Het werkt heel motiverend voor de leerlingen. Ik hoop dat het ook effect heeft op de andere leerlingen en personeelsleden.’

Jan Pieter Smits, Bouw (4e), zegt terugkijkend dat het wel vermoeiend was. Het was dan ook ‘erg gezellig’ in de Stayokay waar ze overnachtten. ‘Dat we de 1e prijs kregen had ik niet verwacht, het voelt geweldig’, zegt Jan Pieter. ‘We hebben nooit eerder meegedaan en hebben geen voorrondes gehad. Sommige andere scholen hebben zeven voorrondes gehad.’ ‘De eerste dag vond ik het heel spannend. De tweede dag minder. Toen dacht ik: als je je best doet, is het OK’.

Ed Zeelt, medewerker Skills Talents, reageert: ‘Deelname aan Skills Talents is nieuw voor het Calvijn College. Des te knapper dat je dan wint. Zeker gezien het feit dat er voor deze leerlingen geen voorrondes zijn geweest. Er namen in Zeeland maar twee scholen deel, die samen één team vormden. Een regionale voorronde was daarom niet nodig. De leerlingen hebben een teambuildingbijeenkomst gehad bij CIOS van ROC te Goes.

Jeroen Sinke (4c), Theoretische leerweg (hij hielp tijdens het evenement bij Electro):
‘Je leert er veel van. Er moet veel zelf regelen: de planning en voorbereiding van de opdracht en het handwerk. Op school heb je meestal kant-en-klare opdrachten én krijg je begeleiding. Nu geeft de organisatie gewoon aan: dit moet het eindproduct worden. Zorg met deze materialen maar voor dat je er komt. Docenten mochten geen tips geven, dan krijg je aftrekpunten.’ 

Martin van de Zande, deelteamleider Calvijn College Krabbendijke Kerkpolder, vertelt over de opdrachten:
'Dit jaar was het thema van de opdracht 'Het strandpaviljoen'. Het team werd beoordeeld op onder meer samenwerken, veiligheid, vakkennis en vakmanschap. De leerlingen van Bouw hebben een strandligstoel gemaakt. Eerst moest een planning opgesteld worden, een materialenlijst en verdere benodigdheden. Daarna werd in overleg met het team van Handel & Administratie bepaald wanneer de stoel in het paviljoen gezet kon worden, waarna andere teams de stoel versierden. Elektro heeft een elektrische installatie gemaakt met een aantal stopcontacten en automatische verlichting die ook handmatig geschakeld kon worden. Alles is gemonteerd en opgeleverd.'

Het Calvijn College heeft meegedaan met de afdeling Zorg & Welzijn en heeft geen horeca-opleiding zoals andere deelnemende scholen. Een jurylid gaf aan dat de dames ‘ver boven hun niveau hebben gepresteerd’. De dames (Stephanie de Keijzer - Carlinde Kleppe - Joanne Marinissen) eindigden zelfs op de derde plaats.
Carlinde Kleppe, Zorg & Welzijn (4e) geeft aan heel blij te zijn. Ze kregen de opdracht voor een strandpaviljoen allerlei activiteiten te organiseren. Ze maakten mutsen en traktaties voor een speciale opening van het paviljoen voor kinderen. Ook moesten ze af en toe iemand helpen die gewond was geraakt. 



Zie ook bericht en foto's op de website van Puntuit (Reformatorisch Dagblad)

Categorie: Algemeen, Appelstraat, Kerkpolder
Gepubliceerd op: zaterdag 6 maart 2010

Postbus 362 | 4460 AT Goes | telefoon (0113) 21 10 20 | fax (0113) 23 27 94